x
2016 Haziran 09

%100 Doğal ve Organik Şampuan = Avalon Organics (Kullanıcı Yorumu)

Benim gibi saçlarına ve cildine düşkün olan sevgili takipçilerim,

Saçlarınızı eğer kaynak, postiş, peruk gibi saç uzatma yolları ile uzatmayacaksanız, saçlarınızın saç köklerininden uzamasını düşünüyorsunuz demektir. Saçlarınızın normal saç uzama periyodundan daha hızlı uzatmanız mümkün. Gaza gelip saçlarımı kestirdikten sonra bir türlü eski haline getiremedim ne yaptıysam olmadı. Röfle , dip boya derken saçlarım sürekli kırılmaya ve uzamamaya başladı. Hangi şampuanı kullansam , hangi bakım maskesini denesem parlak ve uzun saçlarıma kavuşamadım. Blog yazdığım için sürekli araştırmaya başladım. Ve siz sevgili bayan takipçilerimin en çok istediği saç uzama konusuna değinmek istedim bugünkü yazımda. Bundan 1 ay önce Avalon markası ile tanıştım, yeni keşfettiğim bu marka bana, tonlarca para verip memnun kalamadığım ürünlerden daha iyi yaradı. Avalon şampuanımı disiplinli bir şekilde ve ihmal etmeden saç uzatıcı bakımlarımı yaptım.(önceden hep ihmal de ederdim,yalan yok:) Saç uzatmak amacıyla yapacağınız bakımın düzenli olması size çok şey kazandırır. O yüzden cilt bakımınıza nasıl özen gösteriyorsanız bence saçınıza da o denli önem göstermeniz gerekiyor. Dış görünüşü tamamlayan en önemli şey bence kıyafetten çok saç bakımından geçiyor.Bu arada Avalon Organics saç artırıcı şampuan içeriğinde keratin in mısır veya soya özlerinden, beta glukanının ise isveç yulaf kepeğinden elde edilmiş doğal türevlerini kullanmaları Avalon Organics’i diğer markalardan ayıran en belirgin özelliği bence.. Ben denedim, gerçekten çok memnun kaldım ve benim gibi saç problemi yaşayan kişilere ayna olmak istedim…Bu arada kırışık başlangıçlarım yaş 30’a dayanınca başladı :(

Saçlarımızın rapunzel  gibi olması dileklerimle:)

İletişim için:

avalonturkiye.blogspot.com.tr

Facebook: AvalonOrganicsTurkiye

Instagram: avalonorganics -  gcs_organik


Kaynak: www.simayindunyasi.com

Devamını okuyunuz...
2016 Haziran 09

Sıçrayan Tavşan İkonu Nedir? (Leaping Bunny / Cruelty Free)

Birçok alternatif mevcutken ürün ya da ürün içeriklerini halen hayvanlar üzerinde test eden ve alternatif metotları denemek için herhangi bir girişimi olmayan markalar raflarda karşımıza çıkıyor.

Avalon Organics olarak %100 bitkisel içerikler kullanarak ve hayvanlar üzerinde hiçbir şekilde deneyler yapmayarak, doğadaki her canlıya verdiğimiz değeri göstermeye kararlıyız.

Hayvanlar üzerinde yapılan testlerle ilgili son yüzyılın en göze çarpan olumlu gelişmesi, AB tarafından getirilen yasak oldu. 2004 yılında kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklayan AB, aynı zamanda bu ürünlerin içerikleri için de yapılacak testlerinin azaltılmasını ve sadece yeni içeriklerin test edilmesi şartını ileri sürdü. 2009 yılı Mart ayı itibariyle, ürün içeriklerinin hayvanlar üzerinde testi yasaklanırken, 11 Mart 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere kanun onaylandı. Günümüzde yürürlükte olan kanuna göre, AB ülkelerinde hayvanlar üzerinde test edilen kozmetik ürünlerinin raflarda olması yasak.

Hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlerin ambalajlarında “Not Tested On Animals”, “Cruelty Free”, “Against Animal Testing”, “BUAV Approved” gibi logolarla karşılaşacaksınız.

1996 yılında 7 örgütün oluşturduğu uluslararası geçerliliği olan ve sertikalı CCIC; Avusturya, Belçika, Finlandiya, Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD'nin de tanıdığı bir standart getirerek, kozmetik ürünlerini hayvanlarda test etmeyen firmalar için ürün ambalajlarında “sıçrayan tavşan” ikonu ile bilgilendirmeyi başlattı. Bu ikon, yasanın kapsamadığı kozmetik dışındaki ürünler de dahil olmak üzere, markanın satış yaptığı hiçbir ülkede ürün ve içeriklerini hayvanlar üzerinde test etmediğini ifade ediyor.
Devamını okuyunuz...
2015 Ocak 28

Avalon Organik Kozmetik

NSF ORGANİK (ABD)

NSF/ANSI 305 Organik Bileşenler İçeren Kişisel Bakım Ürünleri bir Amerikan Ulusual Standardıdır. Bu standart organik bileşenler içeren kişisel bakım ürünlerinin etiketleme ve pazarlama gerekliliklerini tarif eder. ABD’de Mart 2009 tarihinde Kişisel Bakım Ürünleri için Organik Standardı olarak özellikle geliştirilmiştir.


Devamını okuyunuz...
Blog Kategorileri
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.